Ü | Kahve Falı Sözlüğü

Kahve falında üzüm

Kahve falında üzüm görmek, falda üzüm çıkması genelde hayırlı kısmetler anlamına gelmektedir. Üzüm salkım salkım olduğu için bereketi temsil etmektedir. Büyük salkımlar bereketin çokluğu anlamına gelmektedir. Rüyada görülen salkımlar kalbe benziyorsa, fal sahibinin kalbini fetheden biri karşına çıkacak anlamına gelir. Salkımlar bebeğe benzeyen şekildeyse bereketli bir bebeğin dünyaya geleceği anlamına gelir. Üzüm salkımı genelde erkek bebek olarak yorumlanır. Ağaçta sallanan üzüm salkımı henüz hane halkına girmemiş ancak kısa zamanda girecek kısmet olarak yorumlanır.

 

Eğer bir el üzüm salkımını tutuyorsa hane halkı bu bereketten hali hazırda yararlanıyor anlamına gelir. Kahve falında üzüm görmek her halükarda bereket, kısmet, zenginlik olarak yorumlanır. Üzüm tanelerinin büyüklüğü de o kısmetin çokluğunu gösterir. Kahve falında üzüm maddi varlığın artması olarak da nitelendirilmektedir.

Kahve falında ütü

Kahve falında ütü görmek, falda ütü görüntüsü çıkması genelde dingin bir döneme gireceğinize işaret eder. Bu bir tatil olabilir, kısa bir ara verme dönemi olabilir. Bu dönem her ne şekilde olursa olsun bu dönemde huzur bulacağınız anlamına gelmektedir. Fal sahibi huzur ve mutluluk duyacağı ve kendini iyi hissedeceği bir döneme girer. Ütünün üzerinden buhara benzer bir şekil görülürse bu da fal sahibinin etrafına da bu mutluluğu ve huzuru yansıtacağı anlamına gelir.

 

Ütünün yanında benzer ev eşyaları görmek çeyiz hazırlığına işarettir. Fal sahibi bekar ise evlenecek eğer evliyse de ev sahibi olacağı anlamına gelir. Kahve falında ütü görmek genel olarak iyiye yorumlanır. Kahve falında ütü görülmesi kişinin mutluluk gözyaşları akıtacağına ve hayatından sıkıntıların gideceğine ve huzurlu bir dönemin başlamasına işaret eder.

Arama
RSS
Beni yukari isinla